Ara

Sıkça Sorulan Sorular

BanaSoor, uzman ve danışanın bire bir, video ya da sesli görüşme yapabildiği, her alandan uzmanın toplandığı dijital bir ekosistem ve online danışmanlık platformudur.
BanaSoor’da bir uzmana görüşme talebi gönderebilir ve anlaştığınız tarih ve saatte bilgisayar, telefon veya tabletinizden görüşme yapabilirsiniz. Ayrıca uzmanlık başvurusunda bulunabilir, danışanlarınızla istediğiniz yerden görüşme yaparak kazanç sağlayabilir, tecrübe ve bilgi birikiminizi insanlarla paylaşabilirsiniz.
BanaSoor Uzmanı olmak, gün geçtikçe büyüyen bir dijital ekosistemin içinde yer almaktır. Uzman olduğunuz alanda bilinirliğinizi artırırken her gün daha fazla danışan kazanmak ve Türkiye’nin öncü platformlarından birinde uzman olmanın prestijine sahip olmak demektir.
Eğer BanaSoor’a uzmanlık başvurunuz onaylandıysa, Uzman olarak yaptığınız görüşmelerden para kazanabilirsiniz.
BanaSoor’a üye olduktan sonra, ana sayfada yer olan Uzman Ol sekmesin tıklayarak başvuru yapabilirsiniz.
Uzman başvuruları, BanaSoor’un kendi meslek uzmanları tarafından değerlendirmeye alınmaktadır.
Web sitesinde yer alan “Kayıt ol” butonuna tıklayarak veya Google Play ve App Store mağazalarından uygulamamızı indirerek ücretsiz üye olabilirsiniz.
Üyelik kaydı oluşturduktan sonra, kayıt esnasından kullandığınız e-mail adresinize bir e-posta gelir. Bu e-postada yer alan “E-posta Adresinizi Onaylayın” butonuna tıklayarak hesabınızı aktif hale getirmelisiniz. Onaylama işlemini gerçekleştirmeniz durumunda Hesabım sekmesi aktif hale gelir ve profilinizi düzenlemeye başlayabilirsiniz. Not: Hesabım kısmındaki bilgileri eksiksiz doldurmanız, Uzmanlık Başvurunuzda size oldukça kolaylık sağlayacaktır.
Öncelikle başvurunuzda eksik veya hatalı bilgilerin olduğu, BanaSoor Destek Ekibi tarafından tespit edilirse kayıt esnasında kullandığınız e-mail adresinden veya telefon numarasından size ulaşılarak yapmanız gerekenler bildirilecektir. Farklı bir problem yaşıyor olmanız halinde ise iletişim sekmesindeki formu doldurarak e-posta gönderebilir veya canlı destekten yardım alabilirsiniz.

SEKMELER


Gözat, tüm uzmanlık kategorilerini, öne çıkan veya popüler olan uzmanlık başlıklarını, yeni eklenen uzmanlık alanlarını görebildiğiniz sayfadır.
Hesabım sekmesinden “Temel Bilgiler, Ödeme Bilgileri, Uzmanlık Alanları” şeklinde 3 sayfaya ulaşabilirsiniz. Temel Bilgiler: Profil bilgilerinizi düzenleyebilir, fotoğraf ekleyebilir veya değiştirebilirsiniz. Ödeme Bilgileri: Ödeme işlemlerinin durumunu bu sekmeden takip edebilirsiniz. Uzmanlık Alanları: Yalnızca BanaSoor Uzman hesaplarında aktiftir. Bu sayfada eklemiş olduğunuz uzmanlıklarınızı görebilir, düzenleyebilir veya istediğiniz bir uzmanlığınızı silebilirsiniz. Ayrıca bu sayfada yer alan Uzmanlık Alanı Ekle butonuna tıklayarak yeni uzmanlık alanı ekleyebilirsiniz.
u sayfa yalnızca BanaSoor Uzman hesaplarında aktiftir. Bu sayfada eklemiş olduğunuz uzmanlıklarınızı görebilir, düzenleyebilir veya istediğiniz bir uzmanlığınızı silebilirsiniz. Ayrıca bu sayfada yer alan Uzmanlık Alanı Ekle butonuna tıklayarak yeni uzmanlık alanı ekleyebilirsiniz.
Menü çubuğunda yer alan Uzmanlık Ekle sekmesi sizi direkt yeni uzmanlık ekleyebileceğiniz sayfaya yönlendirir.
Profilinizin tamamını başkasının gözünden görmenizi sağlar. Bu sayede profilinizin bütününde bir eksik veya sorun varsa gözden kaçırmamanıza olanak tanır.
Aramalar sekmesi sizi, “Planlanacak, Planlanmış, Tamamlanmış ve İptal Edilmiş” aramalarınızın tamamını görebileceğiniz sayfaya yönlendirir.
Mesajlar sekmesinde “Okunmamış” mesajlarınızı ayrı, tüm mesajlarınızı ayrı ayrı görebilirsiniz. Bu sayede size gelmiş olan mesajları gözden kaçırmazsınız.
Bu sayfada favori listenize aldığınız uzmanlık alanlarını ve uzmanları görebilirsiniz. Bu sayede sık danıştığınız uzmanlara veya uzmanlık alanlarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

UZMANLARA ÖZEL BİLGİLER


Uzman olduktan sonra uzmanlık alanlarınızı düzenleyebilir ve ekleyebilirsiniz. Menüde bulunan Uzmanlık Ekle sekmesine tıklayarak hızlıca ekleme yapabilirsiniz. Eklediğiniz uzmanlık alanı BanaSoor Destek Ekibi tarafından incelendikten sonra aktif hale alınır. Bu 24 ile 48 saat arasında sürebilir.
Görüşmeler için uygun olduğunuz gün ve saatleri nasıl düzenleyeceğinizi öğrenmek için tıklayın.
Profilinize ve eklediğiniz uzmanlık alanlarına görsel ekleyebilirsiniz. Profil görselinizde görünürlüğünüzün net olduğu, insanların sizi tanımasına yardımcı olacak görselleri tercih etmelisiniz. Uzmanlık alanlarınıza ise tecrübelerinizi yansıtacak, mümkünse eklediğiniz uzmanlık hakkında faaliyet gösterirken bulunduğunuz görselleri tercih etmelisiniz. Bu sayede insanlar, uzmanlığınız hakkında size daha fazla güven duyacak ve fikir edinecektir.
Uzmanlık alanlarınıza açıklama metni eklememeniz durumunda uzmanlık alanı ekleme başvurunuz onaylanmayacaktır. Metinlerde ilgili uzmanlık alanı hakkındaki deneyim ve tecrübelerinizden, insanlara ilgili alandaki hangi soru ve sorunlar konusunda yardımcı olabileceğinizden bahsetmeniz iyi görünen ve sağlıklı bilgi veren bir sayfa oluşturmanızı sağlar.
Uzman profiliniz insanların sizi tanımasını, anlamasını sağlarken, sizi tercih etmesine yardımcı olacak çok önemli bir unsurdur. Profilinizdeki bilgilerin eksiksiz olması ve güncel olması gerekmektedir. Profilinize mutlaka size ait bir fotoğraf eklemelisiniz. Hakkınızdaki açıklama metnini yarım sayfa uzunluğunda tutmaya özen gösterin. Bu metinde eğitiminizden, genel deneyim ve tecrübelerinizden mutlaka bahsedin.
BanaSoor uzmanları, uzmanlık alanlarının danışmanlık ücretini kendileri belirler. Daha detaylı bilgi almak için Kullanıcı Sözleşmesi, Gizlilik Politikası, Teslimat ve İade ve Açık Rıza Beyanını inceleyin.
Bir görüşme talebi aldığınızda kayıtlı e-mail adresinize e-posta ve cep telefonunuza sms gönderilir. Menüde yer alan Aramalarım sekmesine tıklayarak gelen görüşme taleplerini cevaplandırabilir, iptal edebilir veya yeni bir tarih ve saat önerisinde bulunabilirsiniz.

ÜYELERE ÖZEL


Menüdeki Hesabım sekmesine tıklayın, karşınıza profil bilgilerinizin yer aldığı sayfa çıkacak. Burada yer alan Profili Düzenle sekmesine tıklayarak düzenleme veya güncelleme yapabilirsiniz.
İhtiyacınız olan uzmanlığı bulduktan sonra Görüşme Talebi sekmesini kullanarak Uzman ile randevu oluşturabilirsiniz.
Bir uzmanı puanlamak ve değerlendirme yorumu eklemek için o uzman ile görüşme yapmış olmanız gerekmektedir. Yaptığınız görüşme sonlandığında karşınıza değerlendirme penceresi çıkar.
Favori listenize eklemek istediğiniz uzman profili veya uzmanlık alanı sayfasına girdiğinizde sağ kısımda yer alan “Favorilerime Ekle” sekmesine tıklamanız yeterli.
Kredi kartınızı kullanarak veya iyzico seçeneği ile ödemenizi yapabilirsiniz.

MOBİL UYGULAMA


BanaSoor uygulamasını Google Play ve App Store mağazalarından indirebilirsiniz.
BanaSoor mobil uygulamasını kullanarak görüşme talebinde bulunabilirsiniz.
BanaSoor mobil uygulamasını kullanarak sesli ve görüntülü görüşme yapabilirsiniz.
BanaSoor mobil uygulamasını kullanarak Uzman başvurusunda bulunabilirsiniz.
BanaSoor mobil uygulamasını kullanarak ödeme yapabilirsiniz.
BanaSoor mobil uygulamasını kullanarak uzmanlık alanı ekleyebilirsiniz.
BanaSoor mobil uygulamasını kullanarak profilinizi düzenleyebilirsiniz.
Herhangi bir teknik sorun, karşılaştığınız bir hata, süreç desteğine ihtiyacınız olması halinde iletişim sekmesinde yer alan formu doldurabilir veya canlı desteği kullanabilirsiniz. Ekip arkadaşlarımız en kısa sürede size gerekli yardımı sağlayacaktır.